Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:

Katastrofy drogowe

 

KATASTROFY DROGOWE

NIEUSTANNA ROZBUDOWA SIECI DRÓG I RÓŻNORODNOŚĆ PRZEWOŻONYCH ŁADUNKÓW ZWIĘKSZAJĄ ZAGROŻENIE WYSTĄPIENIA KATASTROFY I WYPADKU DROGOWEGO.
POWSZECHNOŚĆ MOTORYZACJI NAKŁADA NA OBYWATELI OBOWIĄZEK ZNAJOMOŚCI PODSTAWOWYCH ZASAD I CZYNNOŚCI DO WYKONYWANIA W RAZIE WYSTĄPIENIA KATASTROFY DROGOWEJ LUB WYPADKU.

 


 

JEŚLI JESTEŚ ŚWIADKIEM WYPADKU
DROGOWEGO TO:

 


- zabezpiecz miejsce zdarzenia (wyłącz zapłon w uszkodzonych samochodach), 
- w odpowiedniej odległości ustaw trójkąty ostrzegawcze (własny lub z pojazdów poszkodowanych).W nocy oświetl miejsce wypadku światłami swojego samochodu, 
- wezwij służby ratownicze, policję, pogotowie (połączenie z numerami alarmowymi 112, 998, 997, 999 jest bezpłatne, CB-radio kanał 9 dla wszystkich służb na hasło „RATUNEK” pierwszeństwo rozmów na wszystkich kanałach), 
- udziel pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanym, 
- jeśli w wypadku nie było osób poszkodowanych usuń z jezdni uszkodzone pojazdy aby nie były przyczyną kolejnego, groźniejszego wypadku i nie tamowały ruchu. Jeśli nie jest to możliwe ze względu na powstałe uszkodzenia, należy koniecznie zabezpieczyć to miejsce trójkątem ostrzegawczym, włączeniem świateł awaryjnych itp.,PAMIĘTAJ !!!

    Aby wszystkie czynności wykonywać z rozwagą, bez niepotrzebnych emocji i dodatkowych zniszczeń, do czasu aż przybędą specjalistyczne służby ratownicze. Pamiętaj, że Ty również możesz się znaleźć w podobnej sytuacji.

 

 

 

 

Podmiot udostępniający: Urząd Gminy Gierałtowice
Informację wytworzył(a) lub za treść odpowiada: Sławomir Osuch / Agnieszka Adamczyk
Data wytworzenia: 11.02.2008 r.