Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:

Uchwała RG Gierałtowice Nr XLIII/268/06 z dnia 16.02.2006r. w sprawie zmiany uchwały Nr XLI/255/05 z dnia 29 grudnia 2005r. w sprawie przyjęcia „Regulaminu określającego wysokość oraz szczegółowe warunki przyznawania nauczycielom dodatków: motywacy

Uchwała Nr XLIII/268/06

Rady Gminy Gierałtowice

z dnia 16 lutego 2006r.

 

W sprawie: zmiany uchwały Nr XLI/255/05 z  dnia 29 grudnia 2005r. w sprawie przyjęcia „Regulaminu określającego wysokość oraz szczegółowe warunki przyznawania nauczycielom dodatków: motywacyjnego, funkcyjnego za warunki pracy, wysługę lat,  szczegółowy sposób obliczania wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw, nagród i innych składników wynagrodzenia, a także wysokości nauczycielskiego dodatku mieszkaniowego oraz szczegółowe zasady jego przyznawania i wypłacania”.

 

Na podstawie:

-         art. 18 ust. 2, pkt. 15, art. 40 ust. 1 i art. 42 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 z późniejszymi zmianami),

-         art. 30 ust. 6, ust. 6a, art. 49 ust. 1 pkt. 1, art.54 ust. 3  i 7, art.91 d , pkt. 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela (t.j. Dz.U z 2003 r. Nr 118, poz. 1112 z późniejszymi zmianami),

-         Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 31 stycznia 2005 roku  w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli, ogólnych warunków przyznawania dodatków do wynagrodzenia zasadniczego oraz wynagrodzenia za pracę w dniu wolnym od pracy (Dz. U. nr 22, poz. 181),

RADA GMINY GIERAŁTOWICE

UCHWALA

§  1

W załączniku do uchwały Nr XLI/255/05 z  dnia 29 grudnia 2005r. w sprawie przyjęcia „Regulaminu określającego wysokość oraz szczegółowe warunki przyznawania nauczycielom dodatków: motywacyjnego, funkcyjnego za warunki pracy, wysługę lat,  szczegółowy sposób obliczania wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw, nagród i innych składników wynagrodzenia, a także wysokości nauczycielskiego dodatku mieszkaniowego oraz szczegółowe zasady jego przyznawania i wypłacania” wprowadza się następujące zmiany:

1.      W § 4 ust. 4 skreśla się słowa „w ramach 5% puli funduszu wynagrodzeń zasadniczych nauczycieli z wyłączeniem wynagrodzenia zasadniczego dyrektora”.

2.      W § 4 ust. 5 skreśla się słowa „w ramach 45% puli funduszu wynagrodzeń zasadniczych dyrektorów”.

§  2

Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy.

§  3

Uchwała podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa  Śląskiego.

§  4

Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego z mocą obowiązującą od 1 stycznia 2006 r.



informację wytworzył(a): Stefania Swoboda
za treść odpowiada: Czesława Kuś
data wytworzenia: 2006-02-20